Bursa’dan İstanbul’a gitmek için biletini aldığı feribota yetişemeyen ve asılsız bomba ihbarında bulunan yolcu, ortalığı ayağa kaldırdı.

Akşam saatlerinde Bursa 112 ihbar hattını arayan kişi Bursa-İstanbul İstanbul-Bursa feribotlarına bomba ihbarında bulundu.

İhbarı dikkate alan Bursa Emniyet Müdürlüğü ekipleri İstanbul’a haber verdi. İstanbul’a yanaşan gemide arama yapıldı ve herhangi bir olumsuzluk tespit edilmedi.

Sirkeci’den kalkan ve Bursa’ya gelen feribot da ihbar sebebiyle en yakındaki Armutlu limanına çekildi.

Burada panik yaşanmaması için yolculara gemide arıza olduğu söylendi. Ancak gemi detaylı arama yapılması ve 400 yolcunun mağdur edilmemesi için Bursa Valisi Yakup Canbolat’ın talimatıyla hemen Mudanya iskelesine yönlendirildi.

Gemi ve yolcular arandı

İHA’nın haberine göre, İstanbul’dan gelen yolcular bir süre Mudanya iskelesindeki terör ve asayiş ekiplerince bekletildi. Gemide detaylı arama yapılırken, bekletilen yolcular da üst aramasından sonra iskeleden dışarıya çıkarıldı.

Bursa’da bir kişi yetişemediği feribot için asılsız bomba ihbarında bulundu VİDEO

Asılsız ihbarı yapan tespit edildi

Öte yandan polise asılsız ihbar yapan kişinin kimliği de kısa sürede tespit edildi. Şahsın 15 gün önce İstanbul’dan çalışmak için Bursa’ya gelen ve işten ayrılınca İstanbul’a geri dönmek isteyen 22 yaşındaki E.A. isimli şahıs olduğu belirlendi.

Otobüsle İstanbul’a giderken yolda gözaltına alındı

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri bu kişinin Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüse binerek İstanbul’a hareket ettiğini tespit etti. Yapılan operasyonla asılsız ihbarda bulunan kişi Bursa İstanbul otobanı Orhangazi ilçesi yakınlarında gözaltına alındı. İşsiz olan E.A sorgusunun ardından yarın adliyeye sevk edilecek.

Bursa da bir kişi yetişemediği feribot için asılsız bomba ihbarında bulundu #1

Feribotu kaçırdığı için asılsız ihbarda bulunduğunu söyledi

Panik yaşayan ve Mudanya iskelesinde üst araması yapıldıktan sonra buradan ayrılan yolcular da otobüslerle Bursa’ya hareket ettiler.

Öte yandan E.A.’nın feribotu kaçırdığı için böyle bir ihbarda bulunduğunu itiraf ettiği öğrenildi.

Bursa da bir kişi yetişemediği feribot için asılsız bomba ihbarında bulundu #2

Bursa da bir kişi yetişemediği feribot için asılsız bomba ihbarında bulundu #3

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *