İstiklal Caddesi’nde gerçekleşen terör saldırısının bulunduğu nokta, gün boyu, siyaset ve diplomasi dünyasından birçok isim tarafından ziyaret edildi.

Taksim, gün boyu ziyaret edildi

Taksim’de 13 Kasım akşamı, ülkeyi yasa boğan bir terör olayı yaşandı.

İstanbul’un en işlek bölgelerinden biri olan İstiklal Caddesi’nde hain terörist tarafından bırakılan bomba yüklü çanta, patlatıldı.

Türkiye’nin kilitlendiği terör saldırısında, 6 kişi hayatını kaybederken 81 kişi de yaralandı.

Bombalı saldırının gerçekleştiği nokta, sabah saatlerinden itibaren birçok siyasetçi tarafından ziyaret edildi.

Ak Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, BBP Genel Başkan Yardımcısı Dursun Çağlayan ve İyi Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu ve beraberindekiler, olay yerine gelerek hayatını kaybedenleri andı.

Sarıgül: Kalleşçe gerçekleşen bu saldırıyı kınıyoruz

 

Alanda gerçekleştirdiği konuşmada Mustafa Sarıgül, “Kalleşçe gerçekleşen bu saldırıyı Türkiye Değişim Partisi olarak kınıyoruz. Bütün basını takip ediyorum, uluslararası basını takip ediyorum. Buradan NATO üyesi bütün ülkelere sesleniyorum. Neden NATO üyesi 30 ülkede terör saldırısı olmuyor da ülkemizde oluyor? İçişleri Bakanının yaptığı ABD taziye mesajını reddetmesini son derece doğru buluyoruz.” dedi.

Mustafa Sarıgül konuşmasının ardından çevredekilerle sohbet etti, daha sonra alandan ayrıldı.

Perinçek: HDP derhal kapatılmalıdır

Öğlen saatlerinde bombalı saldırının gerçekleştiği noktaya gelen Doğu Perinçek, “İçişleri Bakanımız ve hükümetimizin ABD’den gelen sahte taziye mesajlarını reddetmesi son derece yerindedir. Ancak bu ABD güdümlü teröre verilecek cevap bundan ibaret olamaz.

Terör örgütüne adam, para, terör örgütü PKK’nın propagandasını yapan HDP derhal kapatılmalıdır. HDP’yi kapatmamak, Mehmetçiğe sadakatsizliktir, vefasızlıktır, ihanettir. Buradan Anayasa Mahkemesi’ne tekrardan hatırlatmada bulunuyoruz.” diye konuştu.

DHA’nın haberine göre; Perinçek, karanfil bırakarak alandan ayrıldı.

BBP

BBP Partisi heyeti de akşam saatlerinde ziyaret edenler arasındaydı. BBP Genel Başkan Yardımcısı Dursun Çağlayan saldırının gerçekleştiği noktada açıklamada bulunurken, partililer “İdam İstiyoruz.” pankartı açtı.

İyi Parti

İyi Partililer de akşam saatlerinde olay yerine gelerek önce çevre esnafını ziyaret ettiler, ardından saldırı noktasına karanfil bıraktılar. Parti Sözcüsü Kürşat Zorlu, açıklamasında sınır güvenliğinin sağlanması gerektiğine değindi.

Taksim, gün boyu ziyaret edildi #1

Taksim, gün boyu ziyaret edildi #2

Taksim, gün boyu ziyaret edildi #3

Taksim, gün boyu ziyaret edildi #4

Taksim, gün boyu ziyaret edildi #5

Taksim, gün boyu ziyaret edildi #6

Taksim, gün boyu ziyaret edildi #7

Taksim, gün boyu ziyaret edildi #8

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *